Pin It

To nieprawda, że młoda mama nie może być maniaczką nowych technologii. Wiele pań szuka darmowych aplikacji na swój telefon czy tablet, za pomocą których mogą umilić czas sobie i swoim dzieciom. Aplikacje dla mam mogą być naprawdę przydatne!

Aktywnością, której często oddają się młodzi rodzice, jest wysyłanie krewnym i znajomym zdjęć pociechy zrobionych za pomocą telefonu. Aplikacje takie jak Postino pomagają przekształcić zwykłe zdjęcie w przemyślaną pocztówkę lub kolaż. Do tego na tabletach czy telefonach dotykowych mama i dziecko mogą podpisać się palcem dotykając ekranu. Uśmiechnięte miny krewnych murowane!

Łatwiejsze dzwonienie

Młodzi rodzice wiedzą, jak wielkim wyzwaniem jest wykonanie telefonu na infolinię w sprawie nie działającej pralki, podczas gdy trzeba nakarmić dziecko, a drugą ręką zmywać naczynia. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli na infolinii raz za razem słyszymy tylko irytującą muzykę czy komunikat typu: „Proszę czekać na zgłoszenie się konsultanta”. LucyPhone to istne wybawienie – w aplikację wpisujemy numer infolinii, a ta oddzwania do nas, gdy wreszcie zgłosi się konsultant, eliminując konieczność „wiszenia” na telefonie w oczekiwaniu. Zaoszczędzone w ten sposób minuty możemy poświęcić na domowe sprawunki.

Co mam robić?

Kolejny ciekawy pomysł to aplikacja Moje dziecko. W skrócie jest to poradnik macierzyństwa wyświetlany na ekranie telefonu. Nie wiesz, dlaczego dziecko płacze? Martwi cię otarcie na jego nóżkach? Zastanawiasz się, ile powinna trwać kąpiel? Aplikacja odpowie na te pytania, a pytania podzielone są na praktyczne kategorie. Dostępne są nie tylko poradniki tekstowe, ale też filmy, pokazujące np. jak prawidłowo przewinąć malucha.

Godzina dziennie?

Screen time to aplikacja dla rodziców nieco starszych dzieci, które potrafią już same grać czy oglądać filmy na iPhonie czy tablecie. Ręcznie możemy ustawić, ile czasu maluch może spędzić przed ekranem. Po tym czasie telefon automatycznie się zablokuje. Co więcej, po tygodniu lub miesiącu możesz sprawdzić, ile czasu dziecko łącznie spędziło na zabawie przed ekranem.

Nie dotykaj!

Jeśli twój maluch swobodnie porusza się po świecie elektroniki, być może cierpisz z powodu zmian, których małe rączki dokonują w twoich smsach, kontaktach czy emailach. Dzięki Kids Place możesz zabezpieczyć wszystkie „dorosłe” aplikacje, umożliwiając dziecku dostęp jedynie do gier czy bajek. To sprawi, że już nigdy znajomi nie otrzymają smsa o treści: „dfvoijgvsdbgndgKbdkfBGFB” wysłanego przez nieuwagę rękami dziecka.

Słuchaj maluchu…

Malutkie dzieci lubią zasypiać przy nietypowych dźwiękach: jednostajnym szumie odkurzacza czy monotonnym odgłosie radia. Aplikacja BabyHush pozwala ustawić lubiany przez dziecko dźwięk na określoną ilość czasu. Mamy do wyboru nagrany wcześniej głos mamy, dowolnie wybrane radio, odkurzacz, grającą zabawkę, samochód czy suszarkę do włosów.

Co z tą ciążą?

Z kolei do mam, które dopiero spodziewają się dziecka, skierowany jest Pregnancy Tracker. Pozwala monitorować zmiany zachodzące w ciele dziecka i mamy a do tego prezentuje porady i statystyki. Ma ładną grafikę i wygodną obsługę, jedyny minus to fakt, że aby jej używać trzeba znać choćby w średnim stopniu język angielski.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ