Pin It

Księgarnie są pełne pozycji dla najmłodszych. Ale jak wybrać te naprawdę interesujące? Przedstawiamy najnowsze i najciekawsze książki dla dzieci ostatnich miesięcy.

Pomelo i przeciwieństwa. Zakamarki, 2013. Ramona Bădescu, Benjamin Chaud.

Pomelo to różowy słoń mieszkający w ogrodzie, posiadający niezwykłe poczucie humoru. W najnowszej części jego przygód poznamy przeciwieństwa. Niektóre będą klasyczne (daleko – blisko), zaskakujące (marzenie – rzeczywistość), subtelne (patrzeć – widzieć) i nieco postrzelone (chcesz? – masz!). Z uwagi na prosty język, ale i głębię filozofii, książka spodoba się zarówno dorosłym czytelnikom, jak i starszym dzieciom czy maluchom od 2. roku życia.

Gabryś, nie kapryś!

Dwie siostry, 2013

Wiktor Woroszylski , Henryk Tomaszewski

W zalewie szwedzkich, amerykańskich i francuskich bajek coraz rzadziej możemy znaleźć pozycję polskiego autora. „Gabryś, nie kapryś!” to reprint jednej z najbardziej niesfornych książek w historii polskiej literatury dziecięcej. Po mistrzowsku prosty, a jednocześnie niebanalny wiersz z mistrzowskimi ilustracjami. Rarytas nie tylko dla kapryśnych dzieci, ale także dla wybrednych pod względem literatury dorosłych, którym pozwoli przywołać wspomnienia z dzieciństwa. „Gabrysiowi nic się nie podoba. Mama prosi, tata prosi, babcia prosi, dziadek prosi. A Gabryś? Kaprysi! „Książka dla dzieci od lat 4.

Narwańcy, uwodziciele, samotnicy

Dwie siostry, 2013

Adrienne Barman , Maciej Byliniak

Małe dzieci wprost kochają na godziny zatapiać się w atlasach, ilustracjach i albumach ze zdjęciami. Przyglądają się obrazkom i wyciągają znane tylko sobie wnioski. Ważne, by miały przy tym do czynienia z naprawdę pięknymi ilustracjami. „Narwańcy, uwodziciele, samotnicy” to zabawny i zaskakujący obrazkowy atlas zwierząt: ponad 600 gatunków z całego świata podzielonych na 40 zwariowanych rodzin. Znajdują się tu „giganci i liliputy. Uwodziciele i samotnicy. Truciciele i wyklęci. Mistrzowie kamuflażu i gladiatorzy. Specjaliści od architektury i nocne marki. Błękitni, szmaragdowi, cytrynowi, różowiutcy, pręgowani. Czyli o zwierzętach – zupełnie inaczej. Bo nie pochodzenie ani przynależność gatunkowa są tu ważne. Liczą się charakter, możliwości, upodobania, rozmiar, kolor – i wiele innych zaskakujących cech.” – zachęca wydawca.  Daleki od stereotypowych ujęć, znanych z lekcji biologii, obrazkowy atlas sprawi, że twoje dziecko nigdy nie będzie patrzyło na zwierzaki tak samo, jak dotąd. Dla dzieci od lat 3.

Miejsce na miotle

Eneduerabe, 2013

Julia Donaldson, Axell Scheffler

„Była sobie czarownica, w kapeluszu bardzo dużym. Miała kota, rudy warkocz oraz skłonność do podróży.” „Miejsce na miotle” to zabawna książka znakomitego duetu Julia Donaldson & Axell Scheffler o czarownicy, magicznej miotle i o tym, co w życiu ważne. Pokochają ją dzieci od 4. roku życia. Dodatkowym rarytasem dla obeznanych literacko rodziców jest postać tłumacza – Michała Rusinka, sekretarza Wisławy Szymborskiej.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ