Pin It

„Drzewo Spełniające Życzenia. Opowieści mamy i córki” – to książka dla dzieci napisana wspólnie przez Julitę oraz Sonię Annę Grodek. Premiera już 28 listopada.

Czytelnikom portalu SiostraAnia.pl nazwisko autorek nie powinno być obce – jedna z nich stale współpracuje z naszą stroną. Dziennikarka Sonia Grodek tym razem wciela się w rolę bajkopisarki. Książka stworzona wspólnie z mamą jest skierowana do dzieci w wieku 7-10 lat.

– Mama, mając w planach napisać bajki dla dzieci, zapytała mnie, czy nie mam jakichś pomysłów. Odpowiedziałam, że oczywiście że mam, ale wolę je napisać sama. Miałam jakieś pomysły, które chodziły za mną od jakiegoś czasu i tak powstała bajka o magicznym księgozbiorze i o murarzu, który chciał być kimś innym. Gdy miałam tych bajek z 10 i mama tyle samo, zgłosiłyśmy się do wydawnictwa, bo wymyśliłyśmy, że mogłyby być to baśnie mamy i córki – opowiada Sonia Grodek.

Bohaterkami książki jest Tosia i jej mama, które poznajemy w okresie świąt Bożego Narodzenia. Obie wspólnie przygotowują wigilijny wieczór, przejęte i zaaferowane lepią pierogi, pieką ciasta, robią sałatki, równocześnie rozmawiając o życiu – o tym, co w nim ważne, co trzeba cenić, a czego się wystrzegać. Swoje zwierzenia i wspomnienia przeplatają baśniami. Opowiadają m.in. o kowalu i jego mądrym kocie, o dzielnym królewiczu Dorku, o Karolu, który nie chciał być murarzem, o mądrej syrence, o Żar-Ptaku i o tytułowym Drzewie Spełniającym Życzenia.

Książka pełna rodzinnego ciepła, miłości i radości, w której baśniowe opowieści mieszają się z magią świąt może być ciekawą propozycją dla całej rodziny na zimowe, grudniowe wieczory. A jak możemy przeczytać w opisie od wydawcy (Wydawnictwo Alegoria) –  „Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były zdolne i inteligentne, opowiadajcie im bajki. Jeżeli chcecie, by były genialne, opowiadajcie im więcej bajek.” (A. Einstein).

Drzewo Spełniające Życzenia. Opowieści mamy i córki

drzewo10_11

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ