Pin It

Bardzo popularnym zjawiskiem w wielu domach są podwójne urodziny. Ostatnie badania pokazują, że niemal połowa dzieci z rodzin wielodzietnych obchodzi to święto dwa lub więcej razy w roku. Jak to możliwe?

W badaniach portalu OnePoll.com wzięło udział 2 tysiące rodziców dwójki lub większej ilości dzieci. Prawie połowa z nich przyznała, że gdy jedno z dzieci ma urodziny, przyjęcie wyprawiane jest dla obojga. Najczęstsze powody?

Rodzice twierdzą, że małe dzieci nie rozumieją idei urodzin i czują się poszkodowane, więc dla dobra całej rodziny łatwiej jest wyprawiać za każdym razem przyjęcie dla wszystkich dzieci. Okazuje się też, że swoje „trzy grosze” dorzucają też dziadkowie i przyjaciele rodziny. Nawet wtedy, gdy rodzice nie planują podwójnego przyjęcia, kupują oni prezenty dla obojga dzieci, by to drugie nie czuło się odstawione na boczny tor. Na niektórych rodzicach ich hojność się zemściła – co piąty przyznał, że ich dzieci, obchodzące przez lata podwójne urodziny, oczekują, że impreza na ich cześć będzie wyprawiana kilka razy do roku. Najbardziej skarżyli się rodzice trójki dzieci, którzy trzy razy do roku wyprawiają kinderbal, za każdym razem dla trojga solenizantów.

książki dla dzieci

Rzecznik portalu zauważa, że dzieciom nie zaszkodziłoby, gdyby raz w roku nie były najważniejsze. „Zadziwia, że niektórzy dzisiejsi rodzice wolą wydać dodatkowe pieniądze na prezenty dla dzieci, które nie mają nawet urodzin, niż nauczyć je, że w dniu urodzin brata czy siostry świat kręci się wokół kogoś innego. Najmłodsze pokolenie powinno umieć cieszyć się szczęściem innych, myśleć o samopoczuciu krewnych i umieć usunąć się w cień, choćby raz w roku” – mówi.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ