Pin It

Większość rodziców stanowczo przyznaje, że nie wyróżnia żadnego z dzieci i że dzieli pomiędzy nie miłość po równo. 1 na 12 rodziców przyznaje jednak, że ma swojego faworyta. 

„Czy masz swoje ulubione dziecko?” – to pytanie zadała swoim czytelnikom redakcja portalu MyVoucherCodes.co.uk. Ponad 1/4 tych rodziców, którzy przyznali, że mają wśród dzieci ulubieńca zdradziło, że jest nim to starsze – bo można z nim robić więcej ciekawych rzeczy i łatwiej się porozumieć. Najczęstszym powodem, dla którego rodzice doceniali bardziej jednego z maluchów według 42% z nich była odczuwalna silniejsza więź. Z kolei 13% rodziców przyznało, że reszta dzieci wg. nich gorzej się zachowuje, niż to wybrane. Niemal połowa rodziców zadeklarowała, że poświęca mniej uwagi jednemu z dzieci, bo ma ono inne potrzeby, niż drugie. Co piąty wyjaśnił, że poświęca mu mniej czasu, bo po prostu widzi je rzadziej, niż resztę.

Najlepsze bajki dla dzieci na DVD

W badaniu wzięło udział 1237 rodziców dzieci powyżej trzeciego roku życia. Pytano ich również, czy we własnym dzieciństwie również czuli, że rodzice kogoś wyróżniają. Niemal połowa przyznała, że tak.

Źródło: http://www.parentdish.co.uk/

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ