Pin It

W ferworze świątecznych przygotowań warto zadbać o to, by wszyscy członkowie rodziny poczuli magię tego czasu. Choć wspólne pieczenie pierniczków na pewno w tym bardzo pomaga, może warto dodatkowo poświęcić kilka grudniowych wieczorów na wspólne oglądanie świątecznych filmów? Poniżej nasza lista filmów, które wprawią Was w świąteczny nastrój.

Filmy do oglądania z młodszymi dziećmi:

Kraina Lodu (2013)

kraina lodu

Chyba najlepsza bajka w zimowej scenerii, jaka powstała. Wielki hit ostatnich lat, który podbił nie tylko serca dzieci, ale także i wielu dorosłych. Warto przypomnieć sobie przygody Elsy i Anny właśnie w te święta. Wspólne śpiewanie „Mam tę moc” podczas świątecznych porządków to jedno z takich wspomnień, które zostaną z wami przez lata.

Kraina Lodu na Filmweb

Artur ratuje Gwiazdkę

1

Artur, młodszy syn Świętego Mikołaja, postanawia na własną rękę dostarczyć ostatni, zapomniany prezent. Bardzo świąteczny film, który uczy, że w życiu ważny jest każdy człowiek. Nawet najmniejszy. A spełnianie marzeń to najfajniejsze zajęcie na świecie.

Artur ratuje Gwiazdkę na Filmweb 

Ekspres polarny (2004)

1

Pewien mały chłopiec zaczyna powątpiewać w magię Świąt Bożego Narodzenia. W Wigilię zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg – wkrótce zostaje jego pasażerem i zmierza na biegun północny do siedziby św. Mikołaja. Piękny film, który na pewno pokaże dzieciom magię tego wyjątkowego okresu w roku.

Ekspres polarny na Filmweb 

Filmy do oglądania z partnerem i ze starszymi dziećmi:

To właśnie miłość (2003)

1

Kultowy film o tematyce świątecznej. Urocza komedia romantyczna, którą bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym mogą oglądać także mężczyźni. Dziesięć powiązanych ze sobą historii ze świętami w tle. Wszystkie pokazują miłość. Każda z innej strony. Bawią, wzruszają i jak nic innego wprawiają w świąteczny nastrój.

To właśnie miłość na Filmweb 

Holiday (2006) 

Dwie nieznające się kobiety, aby uciec od problemów, zamieniają się na święta domami. Jedna przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a druga wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś. Ta zamiana pozwoli im nabrać dystansu do swojego życia i poukładać sprawy na nowo. Święta są tutaj tłem do emocjonalnych zawirowań w życiu bohaterek.

Holiday na Filmweb 

Rodzinny dom wariatów (2005)

1

Na Święta Bożego Narodzenia do domu Stone’ów przyjeżdżają wszyscy członkowie rodziny. Najstarszy syn po raz pierwszy przywozi swoją narzeczoną, która zdecydowanie nie pasuje do reszty rodziny. Ten film docenią na pewno wszyscy, którzy w święta uczestniczą w tzw. „rodzinnym spędzie”. Wspaniale pokazuje mieszankę różnych charakterów i to, co się dzieje, kiedy spotykają się w blasku choinki.

Rodzinny dom wariatów na Filmweb 

Listy do M. (2011)

1

Tym razem propozycja polskiego filmu o tematyce bożonarodzeniowej. „Listy do M.” opowiadają historie 15 bohaterów rozgrywających się w zaśnieżonej, mroźnej Warszawie w trakcie jednego dnia – Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Jest śmiesznie, wzruszająco i bardzo świątecznie. I jest Pan Mikołaj!

Listy do M. na Filmweb

W kinach jest jeszcze grana druga część filmu – Listy do M. 2:

Listy do M.2 na Filmweb 

Miasteczko Halloween (1993)

1

Mieszkańcy Miasteczka Halloween jak co roku obchodzą hucznie swoje święto, jednak rutyna corocznych obchodów zaczyna nudzić jego organizatora – Jacka Skellingtona. Podczas nocnego spaceru odkrywa Miasteczko Bożego Narodzenia. Z zaskoczeniem przekonuje się, że nie wszystkie święta muszą wiązać się z tragedią, horrorem i smutkiem. Postanawia zorganizować własne Boże Narodzenie. Uwaga – choć jest to film animowany, małe dzieci mogą bać się przedstawionych postaci.

Miasteczko Halloween na Filmweb 

Kevin sam w domu (1990)

1

Na koniec znany wszystkim klasyk. Tego filmu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Polskie stacje telewizyjne co roku dbają o to, aby skutecznie przypomniał nam o świątecznej atmosferze. Cóż – choć powtarzanie co roku tego samego filmu nie należy do działań chwalebnych, trzeba przyznać, że „Kevin sam w domu” jak mało który film pokazuje święta w pełnej krasie.

Kevin sam w domu  na Filmweb 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ