Pin It

Od kilku lat publikowany jest raport State of World Mothers. Dzięki niemu możemy się dowiedzieć, gdzie żyje się najlepiej będąc mamą. W tym roku zwyciężyła Finlandia.

Raport jest przygotowywany dzięki żonie Billa Gatesa Melindzie, która aktywnie działa na rzecz kobiet i dzieci z całego świata. Postanowiła regularnie sprawdzać, gdzie kobiety mogą liczyć na opiekę rządu, gdzie umiera najmniej noworodków, a opieka zdrowotna dla mamy i dziecka jest najlepsza. Pierwsze miejsca nie zaskakują –  to Finlandia, Szwecja i Norwegia, czyli znane z doskonałej pomocy socjalnej kraje skandynawskie. Na ostatnich miejscach znalazły się najbiedniejsze kraje afrykańskie, w których przed mamami stoją choćby takie wyzwania, jak zdobycie wody i jedzenia dla ich dzieci. A jak wypadła Polska? Jesteśmy na 29 miejscu na prawie 200 państw. Co ciekawe, choć przed nami uplasowała się np. Białoruś, Litwa, Słowenia czy Czechy, to wyprzedziliśmy Luksemburg, Amerykę czy Japonię.

Pierwsza dziesiątka rankingu State of World Mothers:

 1. Finlandia

 2. Szwecja

 3. Norwegia

 4. Islandia

 5. Holandia

 6. Dania

 7. Hiszpania

 8. Belgia

 9. Niemcy

 10. Australia

[quote_box_center]Skompletowałaś już wyprawkę dla dziecka? Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz dla niemowlaka.[/quote_box_center]
WYPRAWKA DLA NIEMOWLAKA

Ostatnia dziesiątka rankingu:

 166. Liberia

 167. C te d’ lvoire

 168. Czad

 169. Nigeria

 170. Gambia

 171. Republika Środkowej Afryki

 172. Niger

 173. Mali

 174. Sierra Leone

 175. Somalia

 176. Demokratyczna Republika Konga

Pełna lista znajduje się pod adresem: http://www.savethechildren.org.uk/sites/default/files/images/State_of_World_Mothers_2013.pdf

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ