Pin It

Nieprzyjazne dzieciom hotele co roku zmuszają ćwierć miliona brytyjskich rodzin do powrotu z wakacji przed czasem. W Polsce jest jeszcze gorzej, bo nie mamy unii zrzeszającej takie przybytki ani prawnych regulacji.

Badania przeprowadził związek hotelarski Luxury Family Hotels, który stara się, by jak najwięcej miejsc było przyjaznych dzieciom. Okazało się, że 1 na 25 rodzin (czyli ok. 250 tys.) była kiedyś zmuszona do wcześniejszego, niż planowano powrotu do domu, bo hotel zmuszał do tego brakiem warunków do przyjmowania dzieci. Hotele, niezależnie od tego, czy nazywały się przyjaznymi, czy nie, nie deklarowały wygód dla dzieci, najczęściej były zupełnie nieprzystosowane do ich przyjęcia, a obsługa była niemiła.


Planujesz wakacje z dzieckiem w tym roku? TUTAJ znajdziesz mnóstwo ciekawych ofert skierowanych dla rodzin.

vacanceselect wczesna rezerewacja


Co ósmy brytyjski rodzic przyznał, że był sfrustrowany podejściem hoteli do dzieci. Wyniki badań pokazują, że wciąż niewiele jest hoteli, które faktycznie umożliwiałyby rodzinom w pełni udany odpoczynek z dala od domu. Badania ujawniły również, jakie były najpopularniejsze powody niezadowolenia rodziców. Na szczycie listy znalazł się lekceważący stosunek do dzieci, brak posiłków dla dzieci lub wyłącznie niezdrowe jedzenie w ofercie (lody, ciasteczka,  mini-pizze, frytki),  odmowa wstępu z dziećmi do hotelowej restauracji i brak miejsca do przewijania dzieci. Niektóre hotele na wstępie zaznaczały, że dzieci do lat pięciu nie są mile widziane. 1/4 rodziców narzekało na to, że wieczorami nie ma co robić w hotelu, 23% miało problemy z nieuprzejmymi w stosunku do dzieci gośćmi hotelu. 22% rodziców czuło, że dzieci są niechętnie przyjmowane, a 13% było niezadowolonych z powodu braku jakichkolwiek miejsc przyjaznych dzieciom na terenie hotelu. Inne zażalenia uwzględniały pokój niebezpieczny dla dzieci i za mały do przebywania we trójkę, brak niań, za duże lub za małe łóżeczka dziecięce,  zbyt krótki czas otwarcia basenu dla dzieci i wieczorny, dyskotekowy hałas uniemożliwiający zaśnięcie.

A jak jest z tym w Polsce? Jakie są Wasze doświadczenia?

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ