http://rodzina.siostraania.pl/wp-admin/post.php?post=782&action=edit
Pin It

Macierzyństwo zmienia całe życie. I choć części tych zmian wolałabyś uniknąć (bo kto lubi wstawać o 3 w nocy?), to jednak po pewnym czasie zaczynasz dostrzegać, że dzięki nim stajesz się lepszym człowiekiem, a nawet lepszą partnerką czy pracownikiem. Nic tak nie kształtuje charakteru jak konieczność sprostania nie zawsze łatwym wyzwaniom, a w takie wyzwania macierzyństwo obfituje. Czego uczysz się dzięki byciu mamą?

Podzielność uwagi

Nie od dziś wiadomo, że kobiety o wiele lepiej niż mężczyźni radzą sobie z wykonywaniem kilku czynności w tym samym czasie. Do tej pory potrafiłaś gotować obiad, rozmawiając przez telefon i sporządzając listę zakupów. Teraz, gdy w twoim życiu pojawiło się dziecko, potrafisz gotować obiad, rozmawiać przez telefon, robić listę zakupów, nastawiać pranie, suszyć włosy i zabawiać pociechę. Równocześnie, oczywiście. Dzięki macierzyństwu stajesz się wielozadaniową superkobietą.

Docenianie każdej chwili

Leniwe wieczory z książką przeszły do historii. Kiedy twoim życiem zaczął rządzić mały człowiek, zapomniałaś, jak wyglądają książki i czasopisma, a słowo „lenistwo” całkowicie zniknęło z twojego słownika. Ta codzienna gonitwa sprawia jednak, że zaczynasz dostrzegać, co jest w życiu naprawdę ważne, a z czego można zrezygnować. Nauczyłaś się doceniać każdą chwilę i ustalać priorytety, a twoje spojrzenie na świat stało się bardziej realistyczne.

Umiejętność negocjacji

Trzy bajki na dobranoc? Zgoda, ale pod warunkiem, że zęby będą umyte bez marudzenia. Nic tak nie pozwala na doskonalenie sztuki negocjacji jak właśnie macierzyństwo. Negocjujesz nie tylko z dzieckiem, ale również z partnerem, teściową, nianią, panią w żłobku, ekspedientką w sklepie spożywczym i przedstawicielem banku, w którym planujecie wziąć kredyt. Stajesz się mistrzynią dyplomacji i realizacji celów.

Najlepsze bajki dla dzieci na DVD

Zdolności przywódcze

Nawet jeśli wasz związek oparty jest na partnerstwie i podział obowiązków został z góry ustalony, i tak po pewnym czasie zorientujesz się, że to ty jesteś dyrygentem w orkiestrze nazywanej rodziną. To ty pilnujesz terminów wizyt u pediatry, ty kontrolujesz zawartość lodówki, ty orientujesz się w temacie garderoby dziecka. A kiedy posiadacie więcej niż jedną pociechę, to właśnie ty pełnisz rolę lidera grupy i rozjemcy.

Docenianie drobnych gestów i otrzymywanej pomocy

Niespodziewany buziak od dziecka potrafi poprawić humor po całym ciężkim dniu. Bycie mamą sprawia, że zaczynasz dostrzegać wagę drobnych gestów. Bo to właśnie one w znacznej mierze decydują o tym, czy odczuwamy satysfakcję z relacji z innymi ludźmi, zwłaszcza tymi najbliższymi. Co więcej, macierzyństwo pozwala również docenić oferowane wsparcie. Nie boisz się prosić o pomoc i wiesz, że w razie potrzeby mnóstwo osób chętnie ci jej udzieli.

Na podstawie: www.motherandbaby.co.uk

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ