Pin It

Część przyszłych mam już w momencie, gdy na teście pojawią się dwie kreski, chwyta za telefon i przekazuje radosną wiadomość partnerowi i rodzicom. Część natomiast za wszelką cenę stara się utrzymać ciążę w tajemnicy, obmyślając w tym czasie oryginalny plan powiadomienia najbliższych. Jak poinformować o ciąży w ciekawy sposób?

Książka

Ciekawym sposobem na przekazanie wieści jest podarowanie przyszłemu tatusiowi poradnika przeznaczonego dla świeżo upieczonych ojców. Jeśli obawiasz się, że partner w pierwszej chwili może nie pojąć, po co mu właściwie taka książka, warto umieścić na pierwszej stronie dedykację, która nie będzie pozostawiać żadnych wątpliwości. W księgarniach bez większych trudności znajdziesz także poradniki pisane z myślą o przyszłych dziadkach. Rodzice twoi i twojego partnera na pewno będą zachwyceni takim podarunkiem. Poradniki dla rodziców znajdziesz w TYM miejscu.

Koszulka z nadrukiemdamskie-12219178_2716302705

Jednym z najbardziej lubianych przez przyszłe mamy środków przekazu jest koszulka. Możesz zdecydować się na koszulkę dla partnera z nadrukiem sugerującym, że już za kilka miesięcy będzie tatą, możesz kupić również takie, na których będzie widnieć napis: „dla najlepszego dziadka/babci na świecie”. Możesz także wybrać koszulkę dla siebie z nadrukiem informującym, że oto właśnie w twoim brzuszku rozwija się mały człowiek, i pokazać się w niej ukochanemu i rodzicom. Taką jak na zdjęciu kupisz w TYM miejscu.

Czekoladowy telegram

Jeśli podarowanie zwykłej pocztówki wydaje ci się mało oryginalne, w celu przekazania radosnej wiadomości możesz posłużyć się… czekoladowym telegramem. Z czekoladowych kostek układany jest wybrany przez ciebie tekst, choć oczywiście – liczba znaków jest dość ograniczona. Telegram podarować można osobiście bądź wysłać go pocztą. Koszt takiego prezentu waha się od ok. 30 do 80 zł, w zależności od rozmiaru.

Puzzle

Bardzo oryginalnym sposobem jest sprawienie partnerowi lub rodzicom prezentu w postaci puzzli. Nie chodzi jednak o zwykłe puzzle, lecz takie, po ułożeniu których, wyłoni się zdjęcie przedstawiające niemowlę i wyjaśniający całą sytuację napis. Jak zdobyć takie puzzle? Wiele salonów fotograficznych oferuje możliwość wykonania puzzli z wybranym przez siebie zdjęciem. Koszt to ok. 40-140 zł. Decydując się na taki prezent, nie należy jednak przesadzać z liczbą elementów w pudełku. Rodzicom czy ukochanemu może zabraknąć cierpliwości, aby ułożyć obrazek z 1000 puzzli i tajemnica pozostanie nieodkryta.

Pudełko pełne skarbówJak poinformować o ciąży

Dość często w roli prezentu dla przyszłych dziadków czy taty pojawiają się malutkie buciki lub skarpetki. Z prostego powodu – jednoznacznie sugerują, że już wkrótce pojawi się ktoś, na kogo będą idealnie pasować. Buciki warto zapakować w ozdobne pudełko, w którym dodatkowo można umieścić np. TAKĄ jak na obrazku karteczkę z dedykacją.

Zdjęcie USG w kopercie

Jesteś na tyle cierpliwa, aby z poinformowaniem o ciąży poczekać do pierwszego badania USG? Zdjęcie maluszka, które otrzymasz, z powodzeniem możesz wykorzystać do niespodzianki. Możesz schować je do pudełka razem z bucikami i karteczką bądź umieścić w kopercie, kopertę w jeszcze większej kopercie, tą w kolejnej dużej kopercie… Tak aby całej sytuacji dodać jeszcze więcej emocji.

Pomysł ma jedną wadę: być może zdjęcia będziesz chciała zachować dla siebie i nie chciałabyś pozbywać się ich wszystkich, dając je w prezencie rodzicom swoim i partnera. W takiej sytuacji warto skorzystać z dobrego aparatu fotograficznego, wykonać kopię zdjęcia USG i takie fotografie podarować najbliższym.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ