Pin It

Pamiętasz czasy, kiedy do fotografa zanosiło się kliszę, a nie płytę CD? Wywołane zdjęcia z namaszczeniem wkładało się do albumu i przeglądało ze wzruszeniem. Dziś z każdych wakacji przywozimy nie kilkadziesiąt, lecz kilkaset zdjęć, a włożenie ich do przegródek albumu jest tylko jedną z bardzo wielu dostępnych opcji przechowywania. Fotoksiążka, fotoplakat, fotokalendarz… Jak uwiecznić wspomnienia?

Fotoksiążka

Fotoksiążki zrobiły prawdziwą furorę. Każde szanujące się laboratorium fotograficzne oferuje możliwość stworzenia własnej „powieści” ze zdjęciami. Książki mogą różnić się rozmiarem – od kieszonkowych po format XXL, okładką – miękką lub twardą, oraz oczywiście zawartością. Na stronach fotoksiążki umieścić można nie tylko zdjęcia, ale i zeskanowane bilety, mapy, pocztówki czy inne dokumenty, które wyjątkowo silnie kojarzą się z wyjazdem. Na tym nie koniec – każde zdjęcie może zostać opatrzone komentarzem. Fotoksiążka pozwala opisać wakacje, dzień po dniu, z cytatami i uwagami. Wykonanie fotoksiążki to koszt 30-230 zł, w zależności od wymiarów, rodzaju zastosowanego papieru, liczby stron.

[quote_box_center]Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych albumów fotograficznych, na pewno spodobają Ci się takie: LINK.[/quote_box_center]

Fotokalendarz

Deszcz, zimno, szaro i buro za oknem… A na biurku, z kalendarza, uśmiecha się do ciebie mąż z dziećmi, brodzący w ciepłym morzu. Humor od razu się poprawia! Dlatego zamiast chować wakacyjne zdjęcia w szafce, zanieś je do fotografa i poproś o wykonanie fotokalendarza. Na każdej jego stronie może znaleźć się inne zdjęcie. Możliwe jest przygotowanie kalendarza ściennego, biurkowego, kuchennego. W zależności od rodzaju cena waha się w granicach 30-200 zł.

Kosmetyki do opalania dla DZIECI

Fotoplakat, fotoobraz, fotomiś…

A może jedno zdjęcie wyjątkowo ci się podoba? Jeśli nie narzekasz na brak miejsca na ścianie, możesz zdecydować się na fotoobraz lub fotoplakat. Wybór formatu i rozmiaru należy do ciebie. Koszt wykonania to około 30-60 zł. Ulubione zdjęcie może się również znaleźć na kubku, poduszce, koszulce, śliniaczku czy… ubranku pluszowego misia. Fotografię przekształcić można nawet w… puzzle, czy magnes na lodówkę (sprawdź TUTAJ). Takie atrakcje kosztują około 30-50 zł. Wady? Decydując się na fotoplakat, fotoobraz czy fotoatrakcje, wciąż pozostanie ci dylemat, co zrobić z całą resztą wakacyjnych zdjęć.

Elektroniczna ramka

Tak jak klasyczne, analogowe aparaty fotograficzne wyparte zostały przez sprzęt cyfrowy, tak z czasem ramki cyfrowe zastąpić mogą ramki tradycyjne. Jak działa ramka elektroniczna? Do jej pamięci wgrywamy wybrane zdjęcia, ustawiamy tryb wyświetlania (np. pokaz slajdów) i możemy oglądać zmieniające się fotografie. Droższe egzemplarze pozwalają również na odtwarzanie plików muzycznych.

Wyższość ramek elektronicznych nad klasycznymi polega głównie na możliwości pokazywania nie jednego, lecz kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu zdjęć. Na ziemię sprowadzić może jednak cena takiego gadżetu, która nie spada raczej poniżej 200 zł. Modele zapewniające wysoką jakość wyświetlania, o dużej przekątnej „ekranu” i pamięci o znacznej pojemności kosztują nawet około 700 zł. TUTAJ znajdziesz cyfrową ramkę za 550 zł.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ