smażone zielone pomidory
Pin It

Czy życie człowieka może odmienić historia innych ludzi? Czy opowieść z przeszłości jest w stanie wpłynąć na teraźniejszość? Autorka książki „Smażone zielone pomidory” Fannie Flagg udowadnia, że tak. 

Evelyn Conch przez większość swojego życia walczy z nadprogramowymi kilogramami i kompleksami. Nie jest w stanie powiedzieć o sobie niczego dobrego, brak jej odwagi do życia i podejmowania kroków niosących poważne zmiany. Do czasu.

Pewnego dnia przyjeżdża w odwiedziny do teściowej, mieszkającej w domu spokojnej starości. Poznaje tam starszą panią, która z czasem okazuje się jej najlepszą przyjaciółką i nieświadomie… terapeutką. Z pozoru zwyczajne opowieści uroczej Ninny Threadgoode o losach dwóch przyjaciółek, mówią o rzeczach niezwykle ważnych dla wielu z nas: o sile przyjaźni, lojalności, prostych radościach, ale i o nieszczęśliwej miłości, wielkich tragediach i rozterkach ludzi na każdym etapie ich życia. Tłem dla całej historii jest kawiarnia założona przez dwie główne bohaterki opowieści starszej pani, będąca przystanią ciepła, tolerancji i życzliwości dla każdego przybysza, serwująca tytułowe (i niepowtarzalne) smażone zielone pomidory.

Powieść toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych, przeplatając teraźniejszość z przeszłością. Całość napisana z ogromnym poczuciem humoru, niepozbawiona jednak wzruszających i trzymających w napięciu momentów.

Idealna lektura na letnie popołudnie w ogrodzie!

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ