Pin It

Każda ciąża jest wyjątkowa, a każda kobieta inaczej przechodzi przez ten czas, bo każdej z nas towarzyszą odmienne emocje. Już 23 września w księgarniach pojawi się unikalne kompendium wiedzy o ciąży autorstwa Marthy i Williama Searsów napisane we współpracy z Lindą Hughey oraz BJ Snell.

„Księga ciąży” to zupełnie inny poradnik dla kobiet planujących dziecko oraz tych, które już są w ciąży. Odpowiada ona na potrzeby świadomych, nowoczesnych mam. Nie ustępuje na krok zmieniającym się dynamicznie trendom położnictwa, przede wszystkim tym, które przywracają moc i siłę kobiecie, ale co najważniejsze – opiera się na najnowszych badaniach naukowych światowych instytucji promujących zdrowie.

„Księga ciąży” skupia się w równej mierze na fizjologii, emocjach i psychice kobiety, ale też na życiu rodziny oczekującej na nowego człowieka. W tym wyjątkowym okresie kobiety nie potrzebują jedynie wiedzy technicznej, jak urodzić dziecko, ale chcą czegoś więcej – chcą wiedzieć, jak przygotować się do ciąży i jak ją przejść tak, aby narodziny dziecka stały się wydarzeniem ważnym, zachowanym we wspomnieniach jako niezwykły i satysfakcjonujący proces powitania nowego członka rodziny. Czytelniczki odnajdą tu informacje o emocjonalnych i fizycznych zmianach towarzyszących oczekiwaniu na dziecko oraz odpowiedzi na wiele nurtujących pytań:

  • Jak miesiąc po miesiącu przebiega ciąża? Co dzieje się w głowie, sercu i brzuchu mamy?
  • Jak ciąża i jej poszczególne etapy wpływają na kobietę i jej emocje oraz związki i relacje w rodzinie?
  • Jak przebiega rozwój dziecka? Jak dbając o siebie w ciąży, zatroszczyć się też o jego zdrowie?
  • Czy konieczna jest zmiana trybu życia w ciąży? Które wyzwania odłożyć na później, a które podejmować bez obaw?
  • Jakie pokarmy są naszymi sprzymierzeńcami w walce o zdrową ciążę i zdrowe dziecko, a jakich należy unikać?
  • Jak zadbać o kondycję fizyczną i radzić sobie ze stresem, kiedy spodziewamy się dziecka?

W „Księdze ciąży” będzie można znaleźć dodatkowo takie informacje, jak:

Hormony ciążowe dla początkujących – jak zmiany w układzie hormonalnym kobiety wpływają na jej emocje, ciało oraz najbliższych, jak wpływają na sen, jak się wyspać i nie pozwolić, żeby mamę nękał stres. Wszystko to, co dzieje się w głowie i sercu kobiety jest równie ważne jak to, co dzieje się w jej ciele.

Ciało w formie – wszystko co kobieta powinna wiedzieć o znaczeniu ruchu i zbilansowanej diety przed ciążą i w jej trakcie. Jakie superprodukty są korzystne dla mamy i dziecka, jak zmienić nawyki  żywieniowe, jak ćwiczyć, przygotowując się do ciąży i dlaczego nie należy przestawać już będąc w ciąży. Autorzy udzielają też odpowiedzi na pytanie jaki przyrost wagi w ciąży jest optymalny i dlaczego nie należy jeść „za dwoje”.

Nowoczesna opieka okołociążowa – jak urodzić dziecko bezpiecznie i w zgodzie z własnymi potrzebami i potrzebami rodziny, jak wybrać towarzysza narodzin, miejsce przyjścia noworodka na świat – w domu, szpitalu czy domu narodzin. Czytelniczki poznają wiodące trendy w opiece okołoporodowej, które w ostatnich latach zyskały uznanie nie tylko kobiet, ale także świata medycznego, m.in. opóźnione zaciskanie pępowiny, zalety wertykalnych pozycji porodowych, kontaktu skóra do skóry, porodów siłami natury po przebytym cięciu cesarskim, obecność douli w porodzie.

Książka pokazuje pełne spektrum możliwości, wielość dróg i rozwiązań zgodnie z ideą, że każda kobieta i każda ciąża jest unikalna, a każda ciężarna ma prawo podejmować własne decyzje, kierując się swoją intuicją i potrzebami. Bez moralizatorskiego tonu i planu ciąży-instant.

Martha i William Sears to uznani autorzy i cenione autorytety w dziedzinie rodzicielstwa. Ich książki są źródłem wiedzy specjalistycznej o ciąży, rozwoju dzieci oraz rodzicielstwie. „Księga ciąży” będzie do kupienia we wszystkich dużych księgarniach m.in. merlin.pl, empik.com oraz bezpośrednio w sklepie www.mamania.pl

księga ciążyWilliam Sears, Martha Sears,

Linda Holt, BJ Snell

Księga ciąży

ISBN: 978-83-939019-6-8

cena detaliczna: 49 zł

wymiary: 190 mm x 230 mm

okładka miękka, 464 strony

Wydawnictwo Mamania

Seria: Sears. Biblioteka Rodzica

 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ