Pin It

Interesuje cię buddyzm, trzeźwe porady dotyczące codzienności czy analiza współczesnego modelu wychowywania dzieci? Niezależnie od tego, która opcja jest ci bliższa, wśród polecanych przez nas książek znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź książki dla mam, które choć całkiem nowe, mogą być… kultowe.

„Mamo, dasz radę! Dorota Smoleń”, Wydawnictwo Pestka, 2011

Autorka jest mamą dwójki dzieci, blogerką (od-rana-do-wieczora.blog.pl oraz czytam-dzieciom-blogspot.com), dziennikarką i koordynatorką charytatywnej akcji „Macierzyństwo bez lukru”.  Z humorem opisuje w książce codzienne cienie i blaski macierzyństwa, podsuwając sprawdzone przez siebie sposoby radzenia sobie z wychowawczymi zmaganiami.

Dorota Smoleń pisze: W tej książce dzielę się z Wami moją wizją macierzyństwa, moimi przemyśleniami i sposobami na to, by przez ten pierwszy etap życia dziecka przejść w miarę spokojnie. Aby być fajną, spełnioną mamą i nie oszaleć z dziećmi w wieku 0-6 lat.

„Buddyzm dla współczesnej mamy. Macierzyństwo spokojne i spełnione”, Sarah Nepthali, Wydawnictwo Sensus, 2008

Coś dla mam, które pragną w codziennej krzątaninie odnaleźć odrobinę sensu, a jednocześnie lepiej zrozumieć siebie i macierzyństwo. Ta książka powstała, by młode mamy w najtrudniejszych chwilach – podczas rozterek, konfliktów, frustracji – mogły znaleźć najlepszy sposób radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. Korzystanie z zaprezentowanych tu praktyk buddyjskich nie ma kolidować z przekonaniami religijnymi i nakładać na rodzicielkę kolejnych obowiązków. Ma natomiast pomóc odnaleźć prawdziwe ja, czyniąc kobietę osobą spokojniejszą i szczęśliwszą.

„Otwórz się na niezwykłą mądrość buddyzmu – zostań spełnioną matką!” – zachęca autorka.

„Pod presją”, Carl Honore, Wieża Babel, 2011

„Pod presją” przedstawia interesujący, a zarazem niepokojący obraz dzieciństwa w dzisiejszych czasach, obraz pokolenia nadmiernie kontrolowanego, nadzorowanego i rozpieszczanego. Według autora nowoczesne podejście do dzieci odnosi skutek odwrotny do zamierzonego:  młode pokolenie boryka się z nadwagą i krótkowzrocznością, chorobami i depresją, a jednocześnie jest karmione coraz większą ilością leków, jak żadne wcześniejsze. Posługując się anegdotą, odwołując się do badań i własnych doświadczeń, Honore wskazuje nam błędy popełniane w szkole i w domu, rozwiewa popularne mity i nawołuje do zmiany.

Jeżeli kiedykolwiek przemknęła Ci przez głowę myśl, żeby wcisnąć do rozkładu dnia Twojego i tak już zapracowanego dziecka judo, kaligrafię, skrzypce czy suahili – ta książka jest dla Ciebie – zachęca do zakupu wydawca.

„Macierzyństwo to łatwizna… i inne kłamstwa, które słyszą świeżo upieczone mamy”, Claudine Wolk, Wydawnictwo Septem, 2008

Od momentu zajścia w ciążę kobieta usłyszy tysiące rad na każdy temat, i to pochodzących od takich „ekspertów” jak sąsiedzi, koledzy czy bezdzietne koleżanki. Siłą rzeczy, choć kieruje nimi troska, tak naprawdę niewiele wiedzą oni o urokach macierzyństwa. Autorka pisze szczerze o porodzie i tym co po nim, a także dzieli się radami, które naprawdę mogą ułatwić nam życie.

„Świeże! Praktyczne! Rzeczowe! Jeżeli takich właśnie rad na temat macierzyństwa szukasz, przeczytaj tę książkę. Książka Claudine Wolk nie ma nic wspólnego z babskim gadaniem, ale znajdziesz w niej najbardziej przydatne wskazówki na naprawdę interesujące Cię tematy ” – tak o książce pisze Suzanne Zoglio, doktor psychologii.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ