Pin It

Jeśli jesteście rodziną, która zamiast sennego przesiadywania na plaży, woli aktywnie spędzać czas, to z pewnością zainteresuje was wakacyjny harmonogram festynów i koncertów. Od walk rycerzy, przez teatralne spektakle, po rejsy żaglowcem – okazji do doskonałej zabawy jest mnóstwo! Letnie imprezy z dziećmi- gdzie i kiedy się wybrać?

Lato z Radiem

Już od wielu lat wakacyjne miesiące upływają pod znakiem koncertów odbywających się w ramach „Lata z Radiem”. Możliwość usłyszenia największych polskich gwiazd estrady to tylko jedna z wielu atrakcji czekających na uczestników imprezy. Organizatorzy pamiętają również o najmłodszych słuchaczach, którzy mogą wziąć udział w konkursach i zabawach plastycznych, zaglądnąć do terenowego studia i podpatrywać pracujących dziennikarzy, a na pamiątkę zabrać płytę z własnym nagraniem. Natomiast pokazy kulinarne prowadzone przez znanych szefów kuchni obudzą burczenie w brzuchu, które uciszyć można serwowanymi przysmakami.
Imprezy odbywają się w różnych miastach, w kolejne weekendy, poczynając od końca czerwca do końca sierpnia.

Więcej informacji na temat „Lata z Radiem”, w tym opis trasy i listę gwiazd, które pojawią się na scenie, znaleźć można na stronie: www.polskieradio.pl


Planujesz wakacje z dzieckiem w tym roku? TUTAJ znajdziesz mnóstwo ciekawych rodzinnych ofert.

vacanceselect wczesna rezerewacja


Małopolski Festiwal Smaku

Tylu smakołyków w jednym miejscu nie znajdziecie nigdzie indziej! W tym roku, już po raz 8., odbywa się Małopolski Festiwal Smaku. W kilku małopolskich miastach na stoiskach wdzięcznie prezentują się kulinarne cuda, walczące o nagrody w czterech kategoriach: „Smakołyki z legendą”, „Jak u mamy”, „Ekologiczne przysmaki” i „Tradycyjne specjały”. Roznoszące się zapachy skuszą każdego! Próbowanie potraw umilą dodatkowo występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych.

Kiedy? 25–26 sierpnia 2012 r. (wielki finał w Krakowie)
Aktualne informacje na temat poszczególnych półfinałów i wielkiego krakowskiego finału publikowane są na stronie: www.malopolska.pl (zakładka: Wydarzenia).

Jarmark Dominikański w Gdańsku

Kilkaset kramów z cudami wytworzonymi przez rzemieślników, barwne parady wędrujące ulicami miasta, koncerty, spektakle teatralne – takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy na przełomie lipca i sierpnia pojawią się w Gdańsku na Jarmarku św. Dominika. Organizowana z rozmachem impreza kulturalno-handlowa odbywa się od 1996, choć jej tradycje sięgają XIII wieku. Każdego roku występom przygląda się kilka milionów turystów!

W ramach Jarmarku, specjalnie z myślą o najmłodszych, odbywa się Bajkowisko. Na Placu Kobzdeja maluchy mogą wziąć udział w warsztatach, zdobyć nagrodę w konkursie czy obejrzeć przedstawienia teatralne.
Kiedy? 28 lipca–19 sierpnia 2012 r.
Wszystkie istotne informacje znajdują się na stronie: www.jarmarkdominikanski.pl

Sail Świnoujście

Być może waszą pociechę zachwycą ogromne statki, dumnie prezentujące się w świnoujskim porcie. Choć impreza pod nazwą Sail Świnoujście odbywa się dopiero po raz czwarty, to już ma stałe grono wielbicieli, którzy z niecierpliwością czekają na początek sierpnia. Jakich atrakcji można się spodziewać?
Parada jest doskonałą okazją, aby zobaczyć statki pod pełnymi żaglami, i to stojąc na pokładzie jednego z nich. Podczas rejsu maluchy mogą wysłuchać ciekawych morskich opowieści, a po zejściu na ląd posmakować pysznej ryby, pobawić się w wesołym miasteczku i kupić pamiątkę na Jarmarku Morskim, która przypominać będzie te niezwykłe chwile.

Kiedy? 3–5 sierpnia 2012 r.
Więcej informacji na temat parady żaglowców dostępnych jest na stronie: www.sail-swinoujscie.pl

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ