Pin It

„Macierzyństwo bez lukru – co powie tata?” – pod takim tytułem ukazała się właśnie trzecia odsłona projektu charytatywnego na rzecz ciężko chorego Mikołajka Kamińskiego. Tym razem o swoich doświadczeniach rodzicielskich opowiadają nie tylko matki-blogerki, ale i ojcowie.

Autorzy, którzy włączyli się w tę inicjatywę, podejmują tematy bliskie współczesnym rodzicom, jak obecność ojca przy porodzie, partnerski podział obowiązków czy aktywne rodzicielstwo. Już we wstępie pojawiają się rozważania dotyczące tego, jakie są oczekiwania wobec ojców we współczesnym świecie. Blogerzy zastanawiają się również, czy dzieci musza być posłuszne rodzicom, gdzie leży granica między bezpieczeństwem malucha a nadopiekuńczością oraz jak z punktu widzenia każdego z rodziców wyglądają relacje z dziadkami.

Na tych 115. stronach nie brakuje również trudnych tematów, jak np. życie z autyzmem w tle (o czym piszą Agnieszka Sujata, autorka książki „Huśtawka” i bloger Sebastian Łukomski ojcieckarmiacy.blox.pl) czy radzenie sobie z nieuleczalną chorobą swojego dziecka (autorzy: Małgorzata Rybarczyk-Bończak – preclowastrona.blox.pl i Marcin Kamiński – mikołajkowo.blogspot.com).

W projekt włączyli się również popularni blogerzy: Małgorzata Dawid-Mróz, autorka książki „Bajki o życiu” i bloga manufaktura-radosci.pl, Aleksandra Michalak, autorka książki „Matka Sanepid” i bloga matkasanepid.pl, Pierwsza Żona (pierwsza-zona.blog.pl), Paweł Lipiec (zerozerosiedem.pl), Maciej Ślużyński, przedstawiciel wydawnictwa www.rw2010.pl i wielu innych. Całość urozmaica grafika Anny Betlejewskiej (matkatka.blogspot.com), Katarzyny Pac-Raszewskiej (kruszka.blox.pl) oraz Macieja Mazurek (zuchrysuje.pl).

Książka ukazała się w postaci elektronicznej, a cały dochód z jej sprzedaży trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zebrana kwota jest przekazywana na rehabilitację chłopca, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Losy Mikołajka można  śledzić na blogu mikolajkowo.blogspot.com.

Antologia jest dostępna w Oficynie Wydawniczej RW2010. W sprzedaży są również dwa poprzednie tomy.

Wszyscy autorzy oraz wydawca zrezygnowali z honorariów na rzecz chorego chłopczyka.

Portal siostraania.pl objął „Macierzyństwo bez lukru 3” swoim patronatem.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ