Pin It

Jeszcze 10 lat temu na polskich ulicach trudno było znaleźć kawiarnie, centrum kultury czy restauracje, w których małe dzieci nie tylko przyjmowane byłyby z otwartymi ramionami, ale mogły dobrze się bawić i czuć bezpiecznie. Na szczęście to się zmienia. Publikujemy ranking najciekawszych miejsc dla matek z dziećmi.

POMORZE

W okolicach Trójmiasta młoda mama może spokojnie zrobić zakupy – w Galerii Bałtyckiej i Centrum Handlowym Alfa znajdzie miejsce do przewijania i karmienia, krzesełka dla dzieci, kącik z zabawkami, a także windę dojeżdżającą na każde piętro, dostosowane do poruszania się z wózkiem alejki, a w restauracjach menu dla dzieci. Do Centrum Sportowego Południe matka wjedzie z wózkiem, a na miejscu znajdzie kącik zabaw dla dzieci.

Miejsca dla mam z dziećmi:

Restauracja Malinowa, ul. Pegaza 2, Gdańsk – niezwykłe miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice poczują się jak u siebie. Dla tych drugich działa tu „dorosła” restauracja, wyglądem nie przypominająca o młodszych bywalcach. Ci odpoczywają w tym czasie w kąciku zabaw, gdzie w weekendy zajmie się nimi doświadczona opiekunka. Dzieci mają do dyspozycji własną kartę, choć są to tylko mniejsze wersje „dorosłych dań – kotletów, spaghetti, pizzy czy zup.

Kawiarnia-księgarnia Bookafka, ul. Koziorożca 28b, Gdańsk – podczas gdy rodzice będą kupować książki, dziecko może rozwijać zdolności plastyczne lub ruchowe w specjalnie dla niego przeznaczonym kąciku lub wziąć udział w warsztatach. Po zabawie ma do dyspozycji pyszne ciasta, napoje i przekąski. Oferta księgarni jest przejrzysta i każdy znajdzie tu coś dla siebie: są strefy wiekowe od 0 +, przez 2 + i inne, aż do tej 18 +, tylko dla rodziców.

BabyCafe, ul. Słowackiego 4, Gdańsk  – to świetna propozycja dla rodzin wielodzietnych: starsze dzieci mają tu kącik internetowy, młodsze strefę zabaw, a najmłodsze miejsce, w którym można je przewijać i karmić. Jest tu też mini kino z projekcjami bajek, kawiarnia, dziecięcy teatr i zajęcia baletowe.

Galeria Malucha, ul. Traugutta 2, Gdynia – W zajęciach mogą tu uczestniczyć rodzice (gimnastyka dla mam po porodzie, zajęcia z pierwszej pomocy) i dzieci od 2 lat („Będę przedszkolakiem”, muzyka i plastyka). W kawiarni najedzą się oboje: kremowymi zupkami dla dzieci lub aromatycznymi tartami dla dorosłych. Karmiące mamy mogą zrelaksować się przy bezkofeinowej Latte na bazie mleka sojowego.

Tikirum, ul. Gryfa Pomorskiego 52u/4, Gdynia  – mama może zostawić tu dziecko pod profesjonalną opieką na kilka godzin, może też razem z nim odkrywać atrakcje kawiarni. Po zabawie znajdzie się coś do jedzenia dla obojga: zupki, oryginalne słodycze, żelki i kawa (również dla mam karmiących). Regularnie odbywają się tu też warsztaty edukacyjne.

vacanceselect wczesna rezerewacja

MAMA W STOLICY

Warszawianki mają największy wybór, jeśli chodzi o miejsca, do których dostaną się z dziećmi. Zakupy zrobią w Arkadii lub Galerii Mokotów, gdzie jest wszystko, co potrzebne dziecku (czasem nawet opiekunka, co pozwoli mamie spokojnie zrobić zakupy!). Z kolei w Tatosferze ojcowie mogą spędzić weekend na przygodach przeżywanych wspólnie z dzieckiem, np. w ramach zabawy w Indian. Na film można iść nie tylko do multipleksu, ale też do ambitnego Muranowa i Luny. Poza porankami filmowymi dla dzieci są też specjalne seanse dla mam maluchów w wieku 0 – 6 lat, na których mogą one nadrobić wszystkie filmowe zaległości i nie obawiać się, że dziecko przeszkodzi innym widzom.

Miejsca dla mam z dziećmi:

Kalimba Kofifi, ul. Mierosławskiego 19 – przekraczając jej próg można pożałować, że samemu nie ma się już pięciu lat. Dzieci wprost nie chcą opuszczać tego miejsca, za sprawą wystroju (wesołe kolory i malunki witają już z zewnątrz), mądrze dobranych i ślicznych zabawek, zdrowych, ale pysznych potraw i organizowanych tu warsztatów. Zabawki można kupić na miejscu, tak samo jak pyszną kawę, mleko i gorącą czekoladę. Urzeka też piękna, przemyślana strona internetowa – www.kalimba.pl

Mini, ul. Korotyńskiego 23 – to miejsce udowadnia, że rozrywka dla dzieci to nie tylko banalne rysowanie i granie w chińczyka. Rodzice mogą zostawić tu na kilka godzin maluchy, by nauczyły się robić filcową biżuterię, poznały podstawy węgierskiego, wyprodukowały czekoladę, czy bawiły się w fizyków.

Figa z makiem, ul. Walecznych 64 – lokal to dowód na to, że miejsca dla dzieci nie muszą straszyć  pstrokacizną kolorów i tandetnymi zabawkami. W uroczym (idealnym na spacer!) zakątku Saskiej Kępy znajduje się lokal oszczędny w wystroju, który jednak szybko uzależnia mieszkających w pobliżu rodziców. Działa tu mini-przedszkole, spotkania integracyjne dla mam, zajęcia dla dzieci, a także kawiarnia i „bawialnia”.

KredKafe, Al. Wyzwolenia 14 – mini przedszkole, codzienne zajęcia ruchowe i artystyczne, wieczory z zabawą w przebieranie się, podwieczorki z animacją, a dla mam: joga po porodzie, warsztaty dla mam z dziećmi do 12 miesięcy MyMamy. Do tego naturalne jedzenie z restauracji 4YeGoodeFoode, a do picia domowa lemoniada, kompot, kawa Inka i soki Bio.

CzasdlaMam, pl. Przymierza 6/63 – to nie tylko kawiarnia, ale też miejsce, gdzie na zajęciach rozwijających mogą pojawić się już kilkumiesięczne maluchy! Mama w tym czasie może uczestniczyć w fitnessie, warsztatach, np. fotograficznych lub po prostu napić się kawy.

My Baby Cafe, ul. Nowoursynowska 47 – dwa piętra na których każdy poczuje się jak u siebie. Mama może tu kompleksowo zająć się dzieckiem, a maluch wybawi się i naje – w menu są zupki, soczki i przeciery.

Kolonia Ochota, Park Powstańców Wielkopolskich – miejsce, które sprawia, że na chwilę razem z dzieckiem możemy przenieść się do podmiejskiego ogrodu. W menu lekkie obiady i słodkości dla dzieci, do tego Magiczna Szafa pełna książek i zabawek oraz całkowicie przyjazny dzieciom ogród.

Uwolnić Matkę, ul. Dąbrowiecka 8D – misja klubokawiarni zawarta jest w jej nazwie. Podczas gdy mama może przeglądać pisma lub plotkować popijając domową lemoniadę, dzieckiem zajmuje się animatorka. Do tego trampolina, piaskownica i hamak!

MamaMia, al.KEN 56/5 – Restauracja z menu dla mam karmiących i dla dzieci, sklep prowadzący warsztaty i kawiarnia w jednym. Do tego specjalnie zabezpieczone miejsce dla niemowląt – gwarancja spokoju mamy.

POZNANIANKA Z MALUCHEM

Mama brzdąca może w Poznaniu bez obaw wybrać się do kina (Cinema City Kinepolis), gdzie czekają atrakcje dla dzieci, miejsce do przewijania i karmienia, krzesełka do wypożyczenia, stosowne menu, a nawet seanse dla mam z dziećmi. Z maluchem wejdziesz też do Muzeum Narodowego, King Cross i Ikei.

Miejsca dla mam z dziećmi:

Gauganek, ul. 3 maja 49 c – gaugankowe przedszkole i Przedprzedszkole (dla dzieci od 2 roku życia, od 7:00 do 14:00  lub od 14:00 do 19:00!), zajęcia ruchowe dla dzieci od 1 roku życia i szkoła rodzenia. Do tego plac zabaw z imponującą kolekcją zabawek, na którym można zostawić dziecko pod opieką opiekunów za 10 – 15 zł za godzinę. Plus kawiarnia z tostami, deserami i sałatkami.

Bebe, ul. Strzelecka 20/2 – kawiarnia na Starym Mieście, w której dorośli mają do dyspozycji wyrafinowane, włoskie menu, a dzieci zdrowe ciasta i kanapki. Do tego miejsce do przewijania i karmienia, pokój zabaw, kojec, internet bezprzewodowy, biblioteczka, kiermasze warsztaty dla dzieci i dorosłych, organizacja imprez okolicznościowych i sklepik z oryginalnymi artykułami dla najmłodszych.

Sztuka Puka, Ul. Matejki 44/2 – warsztaty dla dzieci od lat 3 i ich rodziców i sklep z pięknymi prezentami dla dzieci w jednym. Organizuje też urodziny.

KRAKÓW DLA DZIECKA I MAMY

Do kina Kijów, Orange, Bonarka, Pod baranami i AniKina wejdzie z wózkiem, znajdzie przekąski dla malucha, miejsce do przewijania i poranki filmowe. W Parku Wodnym znajdą się zajęcia dla mamy, miejsce do przewijania i na dziecięcy wózek. Zakupy najwygodniej zrobić w CH Plaza Kraków.

Miejsca dla mam z dziećmi:

Mufinka Cafe, ul. Dajwój 25b – wszystko, czego potrzeba mamie i dziecku: dostosowane do ich potrzeb menu, kącik do karmienia i przewijania, zabawki, zdrowe słodycze i komfortowe poruszanie się z wózkiem. Do tego urzekający wystrój.

Cafe Culca, ul. Mostowa 14 – urzekający wystrój, bogaty wybór zajęć dla najmłodszych, a przede wszystkim świetna kuchnia. Uwzględnia potrzeby mam karmiących, ciężarnych i dzieci – także tych będących na diecie bezbiałkowej lub bezglutenowej.

Hakuna Matata, ul. Konecznego 2/3 U – salon kosmetyczny, zajęcia dla najmłodszych i kawiarnia w jednym. Nie wychodząc stąd można przez cały dzień relaksować się, podczas gdy dziecko będzie brało udział w warsztatach lub bawiło się w tutejszej sali gier. Kawiarnia ma „dorosły” wystrój, więc można w niej umówić się nawet na biznesowy lunch. Zerkając w międzyczasie na bawiące się za ścianą dziecko.

Cafe 7, Rynek Główny 7 – piękne wnętrze, bliskość rynku, a do tego wykwintne menu dla dorosłych i smaczna karta dań dla dzieci. Dla osób, które nie chcą rezygnować z najlepszych restauracji po urodzeniu dziecka.

CIEKAWE MIEJSCA W ŁODZI

W Łodzi przewinąć, nakarmić i wygodnie poruszać się można w ZOO, Multikinie, centrum handlowym (Manufaktura, Port Łódź), a nawet w Filharmonii. W centrum sportowym Trening Aktywna Ciąża znajdzie się coś dla każdej pani, która spodziewa się dziecka lub je wychowuje. W kąciku dla najmłodszych pociechami zajmą się opiekunki lub dziecko będzie uczestniczyło w zajęciach z mamą. Dzieci na pewno zainteresuje muzeum bajki Semafor, w którym będą mogły spotkać się z ulubionymi bohaterami opowieści dla najmłodszych.

Miejsca dla mam z dziećmi:

Cukier Puder, ul. Jeziorna 9 – dzieci są tu mile widziane. Jest dla nich specjalne menu, a dla maluchów w wieku 4 – 8 lat warsztaty kucharskie Kuchcikowo i inne imprezy tematyczne. Rodzice mogą wziąć udział w warsztatach o żywieniu dzieci lub po prostu zrelaksować się nad pysznym lunchem.

Pizzera Ibiza, ul. Piotrkowska 59, Opoczno – plac zabaw na świeżym powietrzu, kącik zabaw dla najmłodszych, menu dla rodziców, dzieci i mam karmiących. Do tego miejsce do karmienia i przewijania a także „parking” dla wózków.

ŚLĄSK DLA DZIECKA

W Katowicach kino najbardziej przyjazne dzieciom to Multikino. Chcąc zadbać o urodę warto odwiedzić Salon Kosmetyczny Fanaberia w Żorach, gdzie znajduje się pokój do przewijania, miejsce do karmienia, wygodny dostęp dla wózka i krzesełka dla dzieci. Mama może więc dbać o urodę mając maleństwo na oku. Dzieci są lubiane w CH Silesia i Rawa.

Carmella, ul. Chorzowska 107, Katowice – dla rodziców pyszne lody i kawa, dla dzieci kącik do zabawy: stoliczek, kilka maskotek, dwa pudła pełne klocków. Wygodnie da się wjechać z wózkiem.

Pinocchio, ul. Bankowa 7, Gliwice – miejsce dla mam z niemowlętami i starszymi dziećmi, dla których jest tu odgrodzony kącik pełen ekologicznych zabawek i ciekawych gier. Organizowane są tu zajęcia dla dzieci, a dla rodziców spotkania z ekspertami od wychowania. Do tego przekąski, wata cukrowa i potrawy dla mam karmiących.

Mimi Klub,  ul. Żwirki i Wigury 7/11. Katowice  – Zajęcia dla dzieci od 1 do 5 roku życia z rodzicami. Dziecko rozwija się ruchowo, śpiewa, gra na instrumentach i rysuje a dorośli mogą w tym czasie poczytać lub napić się kawy.

WROCŁAW OKIEM DZIECKA

We Wrocławiu nie brak miejsc, do których można pójść nawet z bardzo małym dzieckiem. Ogród Zoologiczny, baseny (Wrocławski Park Wodny, Redeco), a nawet fitness cluby (Lady Fitness Club, Active Fitness Club), kina (Cinema city Korona) mają tu wygodne wjazdy dla wózków, kąciki zabaw i miejsca do przewijania. Wrocławianki z dziećmi mogą też co niedzielę przyjść na poranki filmowe, prezentujące najlepsze polskie i zagraniczne bajki. Spotkania odbywają się o 12:30 w Centrum Sztuki WRO i są darmowe.

Miejsca dla mam z dziećmi:

Mam Czas Cafe & Baby Shop, ul. Zwycięska 14d/1/a – podczas gdy mama pije pyszną kawę, pociecha bawi się w Radosnym Zakątku. Na miejscu są foteliki, leżaczki i przewijaki, dzięki czemu pobyt z dzieckiem będzie naprawdę bezstresowy. Do tego zajęcia dla mam, dla dzieci i dla obojga.

Cafe Inspiracje, ul. Skrzydlata 21a/1b – kawa lub koktajl mleczny w inspirującej kawiarni z imponującą przestrzenią dla maluchów. Na życzenie dziećmi może zająć się opiekunka, podczas gdy mama z przyjaciółkami zatopi się w plotkach.

Klubodzieciarnia, Skarbowców 64 – boisz się zostawić dziecko w obcym miejscu? W Klubodzieciarni doświadczeni opiekunowie zapewniają maluchom odpowiednią opiekę podczas zajęć ruchowych, tanecznych czy plastycznych. Do tego wieczory z grami planszowymi i inne atrakcje dla rodziców z dziećmi.

Blabla Cafe, ul. Wesoła 2 – specjalne menu, toaleta i kącik dla dzieci i dla mam karmiących. Dzieci mają do dyspozycji antresolę, na której nie sposób się nudzić – jest tablica do malowania, zabawki i gry.

Cukierkowo, ul. Więzienna 4 – w sercu Starego Miasta jest miejsce idealne dla dzieci i ich rodziców. Każde z nich może się tu najeść i zrelaksować – najmłodsze dzieci mają do dyspozycji bezpieczny kojec. A dla rodziców sklepik z ubrankami, zabawkami, książeczkami i słodyczami od małych, lokalnych dostawców.


Planujesz wakacje z dzieckiem? Zobacz ofertę na LATO 2015 – LINK.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ