Pin It

To nieprawda, że najmłodsze dzieci powinny zadowolić się oglądaniem ilustracji w książkach dla starszaków. Ostatnie miesiące przyniosły kilka ciekawych premier. Oto najnowsze książki dla 2-latków.

„Królewna Lenka przegania strachy”

Aneta Krella-Moch

Wydawnictwo Skrzat

Tup, tup, tup – w pokoiku królewny zaczaiły się nocne strachy… Tajemnicze szmery, szelesty i cienie na ścianach nie pozwalają Lence spokojnie zasnąć, chociaż zabawa z przyjaciółmi w wymyślanie najstraszniejszego potwora na świecie była fantastyczna! Na szczęście mama i tata mają swoje sposoby na rozprawienie się z nieproszonymi gośćmi. Sprawdźcie jakie!


„Czy chcesz być moim przyjacielem?”

Eric Carle

Wydawnictwo Tatarak

Kolejna książka Erica Carle, autora bestselerowej „Bardzo głodnej gąsienicy”. Szara myszka szuka przyjaciół; szuka ich wśród napotkanych zwierząt, a prowadzi ją zielona dróżka, na końcu której czeka – no właśnie, co? Towarzysząc małej bohaterce, poznamy całą menażerię: zwierzęta z ich usposobieniem, wyglądem i odgłosami, jakie wydają. Ale przede wszystkim przybliżymy dziecku fenomen przyjaźni. Dajmy się uwieść urokowi ilustracji Erica Carle, jego wrażliwości i zaskakującemu poczuciu humoru.


„Jaki ten świat ciekawy”

Barbara Ciwoniuk

Wydawnictwo Aksjomat

Książka polecana szczególnie dla bardzo energicznych dzieci, które trudno jest upilnować. Bohaterowie poznają rozmaite, codzienne sytuacje i zaczynają rozumieć związane z nimi zagrożenia. Maluch w mądrej, ale i zabawnej formie może się dowiedzieć, co się stanie, jeśli połknie się zabawkę, oddali od rodziców lub włoży palec do kontaktu. Każde opowiadanie pokazuje, jak zareagować na konkretne zagrożenie. Z tego swoistego poradnika skorzystają i dzieci, i rodzice.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ