Pin It

Prawie połowa mam wskazała swojego partnera jako główne źródło stresu, z którym zmaga się na co dzień. Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez portal Today.com.

Średnio mamy określają poziom swojego codziennego stresu na 8,5 w skali od 1 do 10. Z badań przeprowadzonych na 7 tysiącach mam wynika, że najbardziej stresująca ilość dzieci to troje. Mimo to, 46% wszystkich mam zadeklarowało, że w ich życiu większym stresem niż gromadka dzieci jest ich mąż. Kobiety skarżą się w badaniu, że partnerzy rzadko dzielą z nimi obowiązki domowe i wychowawcze po połowie. Dla części badanych, ilość obowiązków, jaka spada na nie przy mężu jest nawet większa, niż gdyby miały zamiast niego dodatkowe dziecko! Choć liczne badania pokazują, że małżeństwo jest lepsze dla zdrowia, niż samotność, te wyniki dotyczą głównie mężczyzn, których partnerki dbają o ich zdrowie i samopoczucie. Według danych zebranych przez naukowców, ciągłe złe relacje w małżeństwie mogą być za to bardziej szkodliwe dla zdrowia, niż nałogowe palenie papierosów. Domowe problemy zwiększają też szansę na zawał i choroby serca. Poza dziećmi i mężami, dla 60% kobiet największym źródłem stresu jest fakt, że nie mają one czasu, żeby zrobić wszystko, co by chciały.

poradniki ciążowe

Według psychologów współpracujących z portalem, łatwo da się zmniejszyć stres związany z relacjami z małżonkiem. Jednym ze sposobów jest planowanie z wyprzedzeniem, co pozwala eliminować nieporozumienia. Inny sposób to podchodzenie do wszystkiego z poczuciem humoru i nauka taktownego mówienia „nie”. – W naszym codziennym życiu zawsze znajdzie się coś stresującego. – mówił na łamach portalu Huffingtonpost.com dr. Tammy Nelson, komentując  wyniki badań. – Dobrze jest więc skupić na tym, co się udaje i co redukuje stres. Pokazuj partnerowi, że doceniasz, gdy ci pomaga i zauważ, że oboje możecie sprawić, że wasze życie będzie mniej stresujące. Pamiętaj też, że nie pobraliście się, bo jesteście świetnymi współlokatorami. Pobraliście się, bo się kochacie – dodaje.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ