Nie trać życia patrząc wstecz
Pin It

Jedziesz samochodem. Dziecko płacze, krzyczy, a może coś chce Ci pokazać. Co robisz? Odwracasz się. Tylko na 3 sekundy. Ale czy pomyślałaś, że mogą to być ostatnie 3 sekundy waszego życia?

Twórca kampanii– Road Safety Authority – zwraca uwagę na fakt, że jazda z małym dzieckiem w samochodzie może być dla kierowcy dwanaście razy bardziej rozpraszająca, niż używanie telefonu komórkowego. I jedno i drugie odwraca uwagę prowadzącego pojazd. I jedno i drugie wydaje się być chwilą, nad którą panujemy. Niestety w wielu przypadkach ten moment nieuwagi, może skończyć się tragicznie.

Film ma prosty i uniwersalny przekaz: nie pozwól swojemu dziecku odwrócić twojej uwagi z drogi. Jeśli jest taka potrzeba, zatrzymaj się na poboczu i dopiero działaj. To kilka sekund, które mogą uratować waszą rodzinę przed tragedią.

Nie trać całego życia patrząc wstecz.


Przeczytaj również: Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ