Pin It

Zostać z dzieckiem w domu czy zdecydować się na powrót do pracy? Rozstrzygnięcie tego dylematu nigdy nie jest proste. Z ankiety przeprowadzonej przez portal Askamum.co.uk wynika, że aż 60 proc. młodych mam odczuwa poczucie winy, gdy decyduje się na ponowne podjęcie się zawodowych obowiązków.

88 proc. ankietowanych mam przyznało, że najważniejszym czynnikiem były kwestie finansowe. Równocześnie 65 proc. stwierdziło, że zdecydowało się na powrót także dlatego, że po prostu lubią swoją pracę.

Z badania wynika, że większość młodych mam może liczyć na pomoc otoczenia. 70 proc. ankietowanych przyznało, że otrzymało wsparcie od partnera, a 72 proc. – od współpracowników.

Niemal wszystkie uczestniczki badania, bo aż 94 proc., zgodnie twierdzą, że spełnianie się mamy w sferze zawodowej jest pozytywnym przykładem dla dzieci, jak powinien wyglądać partnerski model rodziny.

Źródło: www.askamum.co.uk

klasyczne jeansy

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ