Karta Dużej Rodziny
Pin It

W Karcie Dużej Rodziny pojawiły się nowe zniżki. Rodzinom korzystającym z tego programu będą przysługiwać ulgi na usługi bankowe i ubezpieczeniowe, na zakup materiałów budowlanych oraz podręczników szkolnych.

– Kartę Dużej Rodziny ma już blisko milion Polaków. Mogą korzystać ze zniżek u 550 partnerów programu w ponad 5000 placówek w całym kraju – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas podpisywania kolejnych umów partnerskich.


Karta Dużej Rodziny – dla kogo?


Do programu dołączyli: Muzeum Narodowe w Warszawie, sieć sklepów z artykułami budowlanymi Praktiker, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Uzdrowisko Busko-Zdrój, bank BZ WBK, towarzystwo ubezpieczeniowe AVIVA, hotele Orbis, wydawnictwo Nowa Era, pralnie 5aSec oraz sklepy z wyposażeniem wnętrz Comfortbe-Softbe.
poradniki ciążowe
Oferowane zniżki:

 • Bank BZ WBK: zniżki w opłatach za kartę kredytową, prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego i limitu kredytowego oraz bezpłatne prowadzenie konta.
 • AVIVA: zniżka 20% przy zakupie ubezpieczenia zdrowotnego, bezpłatne ubezpieczenie NNW dla dzieci. Ulgi obowiązywać będą od 1 lipca br.
 • PTTK: od 5% do 20% zniżki na noclegi, wyżywienie oraz wypożyczenie sprzętu w placówkach, które przystąpiły do programu.
 • Uzdrowisko Busko-Zdrój: 20% zniżki na pobyt leczniczy i dodatkowe zabiegi.
 • Muzeum Narodowe w Warszawie: 50% zniżki na bilet dla dorosłej osoby na wystawy oraz bilet za 1 zł dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.
 • Praktiker: 10% rabatu na towary znajdujące się w ofercie sklepu.
 • EBS, właściciel sieci pralni 5aSec: rabat 20% na wszystkie usługi oraz rabat 40% na wszystkie usługi przy jednorazowym oddaniu do czyszczenia 3 sztuk odzieży.
 • Wydawnictwo Nowa Era: rabat 15% na zakup podręczników w księgarni internetowej sklep.nowaera.pl.
 • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: zniżki na wstęp na wystawy, zajęcia edukacyjne oraz zakupy w sklepie muzealnym. Dzieci do 7. roku życia są zwolnione z opłat wstępu do pałacu oraz parku.
 • Orbis: 20% zniżki na pobyt w hotelach oraz śniadania gratis dla dzieci i młodzieży do lat 16 w wybranych placówkach. Ulgi obowiązywać będą od 1 czerwca br.
 • Comfortbe-Softbe: 10% zniżki na cały asortyment w sklepach stacjonarnych i sklepie internetowym.

Karta produkowana jest przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Jak informuje Piotr Pankanin, członek zarządu PWPW, liczba składanych wniosków o Kartę cały czas rośnie. Aktualnie złożono ponad 110 000 wniosków.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie. Lista zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

Źródło: MPiPS

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ