Pin It

Sprawdź nowości książkowe dla dzieci, które można czytać swoim pociechom w zimowe wieczory!

Co można zrobić ze starym sznurkiem znalezionym przypadkiem na dnie szuflady? Można potraktować go jak śmieć i wyrzucić do kosza. Ale można też zwinąć w kłębek i dać kotu do zabawy. Albo upleść z niego bransoletkę. Lub zrobić skakankę. A może perukę czy zakładkę do książki? Można też pomyśleć, skąd się wziął w tej szufladzie i… napisać o nim książkę.

„Sznurkowa historia” to refleksyjna opowieść o zmiennych kolejach losu zwykłego szarego sznurka, który pewnego dnia kupiła w sklepie papierniczym Marianna. Dziewczynka obwiązała nim paczkę i wysłała w podróż do dziadka do Dalekiego Kraju…

Ta refleksyjna, propagująca wartości humanistyczne książka otrzymała wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za piękne, oryginalne ilustracje Agnieszki Żelewskiej.

Wydawnictwo Bajka przygotowało wydanie drugie książki, która w 2004 r. ukazała się w Naszej Księgarni. „Sznurkowa historia” ma teraz znacznie powiększony format i nowy layout.

Sznurkowa historia

Tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Ilustracje: Agnieszka Żelewska

Wydawnictwo Bajka

październik 2012 r.

Wiek: 5+


Gdy Pafnucy, smok błękitny jak woda w jeziorze, obudził się z długiej drzemki, z przerażeniem stwierdził, że w Smoczej Krainie zapadła dziwna, przytłaczająca cisza.  Zniknęły wszystkie smoki, a on… jest ostatni! Jak to się mogło stać? Gdzie się podziali jego przyjaciele?  Czy on też zniknie? Nawet Strażnik czarodziejskiego lustra nie zna odpowiedzi na te pytania. Pafnucy nie ma innego wyjścia, jak przedostać się do świata ludzi, odnaleźć swoją przyjaciółkę, małą Agatkę, i wyjaśnić wszystkie tajemnice. Piękna, mądra opowieść o potrzebie przyjaźni oraz radości, jaką mogą dać dzieciom (i dorosłym!)  wyobraźnia i marzenia.

Pafnucy. Ostatni smok

Tekst: Anna Paszkiewicz

Ilustracje: Halina Siemaszko

Wydawnictwo Alegoria

listopad 2012

Wiek 3 +


Podobno yeti mieszka w Himalajach. A co, jeśli żyje sobie w grocie gdzieś blisko nas?I to w dodatku nie sam?

Kiedy Uno i Mati poszli pojeździć na desce, trochę się zgubili w ośnieżonym górskim lesie. Czy domyślacie się, kogo spotkali? Przeczytajcie o ich niezwykłej przygodzie!
Eva Susso i Benjamin Chaud to autorzy uwielbianych przez maluchy książek: „Binta tańczy”, „Lalo gra na bębnie” i „Babo chce”.

Yeti

Tekst: Eva Susso

Ilustracje:Benjamin Chaud

Wydawnictwo Zakamarki

listopad 2012

Wiek 3 +

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ