Pin It

Prezerwatywa to wciąż jedyny powszechnie dostępny i – co równie ważne – odwracalny sposób antykoncepcji dla mężczyzny. Od lat naukowcy głowią się nad metodą zbliżoną do pigułek antykoncepcyjnych przyjmowanych przez kobiety. Marzy im się środek, który czasowo obniżałby męską płodność, umożliwiając jednak powrót do „pełni sił” niedługo po zaprzestaniu jego stosowania. Najnowsze badania dają nadzieję na to, że jesteśmy bliżej niż dalej na drodze do opracowania pigułki dla mężczyzn.

Kluczem do sukcesu może być związek o nazwie JQ1, który oddziałuje na białko BDRT, odgrywające istotną rolę w procesie spermatogenezy, czyli powstawania i dojrzewania plemników. Badania przeprowadzone na myszach sugerują, że może on stać się składnikiem pierwszych pigułek antykoncepcyjnych dla mężczyzn.

Jak mówi James Bradner z Dana-Farber Cancer Institute, autor badania: „Związek ten powoduje szybką i odwracalną redukcję liczby i ruchliwości plemników, co ma znaczący wpływ na płodność”.

Odwracalność nie jest jedyną pozytywną stroną stosowania substancji. Równie istotny jest brak negatywnego wpływu na poziom testosteronu w organizmie i na możliwość spłodzenia potomstwa po zaprzestaniu przyjmowania JQ1.

Na męską pigułkę przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Preparat testowany był jak dotychczas tylko na zwierzętach, choć pierwsze wyniki są z pewnością obiecujące.

Źródło: www.sciencedaily.com


Poczuj się świetnie w swoim ciele, w ekskluzywnej, seksownej bieliźnie! Sprawdź TO!

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ