Pin It

Prolaktyna, hormon wydzielany przez przysadkę mózgową, kojarzony jest głównie z okresem karmienia piersią. Okazuje się jednak, że odgrywa ona również ważną rolę w przypadku mężczyzn. Specjaliści odkryli, że niski poziom prolaktyny może mieć związek z obniżonym popędem seksualnym u panów.

Badanie, którego wyniki opublikowano na łamach Journal of Sexual Medicine, objęło 3 tys. Europejczyków w wieku 40-79 lat. Analizie poddano takie dane jak poziom prolaktyny, testosteronu, cholesterolu, glukozy, dokonano również pomiaru wskaźnika masy ciała BMI. Uczestnicy wypełnili również kwestionariusz dotyczący ich życia seksualnego, spożycia alkoholu oraz palenia papierosów.

Okazało się, że mężczyźni, u których stwierdzono poziom prolaktyny poniżej średniej, skarżyli się na zaburzenia w sferze seksualnej oraz na występowanie stanów depresyjnych. Wyniki badania są tym bardziej zaskakujące, że dotychczas to raczej zbyt wysoki poziom prolaktyny łączony był z obniżonym libido u mężczyzn.

Podobne wyniki uzyskano w poprzednich badaniach. W jednym z nich podawano szczurom środki podnoszące poziom prolaktyny. Efektem było zwiększenie seksualnej aktywności zwierząt. W innym badaniu zaobserwowano, że u mężczyzn z wysokim poziomem prolaktyny podczas oglądania erotycznych zdjęć silniej reagował obszar mózgu związany z seksualnym pobudzeniem.

Źródło: www.nbcnews.com


Poczuj się świetnie w swoim ciele, w ekskluzywnej, seksownej bieliźnie! Sprawdź TO!

Ekskluzywna bielizna damska

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ