Pin It

Większość kobiet odczuwa znaczny spadek libido po porodzie. Najnowsze badania pokazują jednak, że mniej ochoty na zbliżenia mają również partnerzy. Efekt podobny, ale różne są przyczyny takiej zmiany.

Badania dotyczące poporodowej aktywności seksualnej skupiają się głównie na kobiecie, wskazując na zmiany hormonalne jako podstawowy czynnik powodujący spadek zainteresowania seksem. Tylko nieliczne badania biorą pod lupę również seksualność partnerów, tymczasem okazuje się, że oni również zdecydowanie mniej interesują się seksem po pojawieniu się dziecka na świecie.

W ankiecie przeprowadzonej przez Uniwersytet w Michigan wzięło udział 114 osób, których partnerki urodziły dziecko. Analizowano przede wszystkim aspekty psychologiczne i socjologiczne. Z badania wynika, że to właśnie kwestie psychologiczne, stres i zmęczenie związane z opieką nad dzieckiem są głównymi przyczynami spadku libido u partnerów.

Jak podkreślają autorzy ankiety, zrozumienie zmian zachodzących w związku po narodzinach dziecka jest bardzo ważne. Gdy pojawiają się problemy, warto zwrócić się o pomoc do psychologa, który pomoże je rozwiązać i poprawić jakość relacji między partnerami.

Źródło: www.medicalnewstoday.com


Poczuj się świetnie w swoim ciele, w ekskluzywnej, seksownej bieliźnie! Sprawdź TO!

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ