Pin It

Sylwester z dzieckiem diametralnie różni się od tego, który obchodziliśmy przed urodzeniem malucha i wygląda bardzo podobnie u większości młodych mam. Przedstawiamy najpopularniejsze scenariusze na ten wieczór.

Bezdzietni znajomi już od miesiąca nie mówią o niczym innym, tylko o Sylwestrze. Gdzie? Z kim? Jak? Za ile? To tylko niektóre z najbardziej palących pytań. Tymczasem dla wielu młodych mam obchodzenie Nowego Roku to kolejny uciążliwy obowiązek i jeszcze jeden irytujący powód, dla którego nie można się wyspać. Inne nawet chciałyby pójść na huczne przyjęcie, ale co mogą poradzić na to, że oczy same zamykają im się jeszcze przed północą? Mamy karmiące nie mogą nawet wypić kieliszka szampana, więc dla nich noworoczna impreza również nie jest wielką przyjemnością. Dlatego jednym z najpopularniejszych sylwestrowych scenariuszy świeżo upieczonych rodziców jest… położenie się do łóżka o 22:00. Szczytem szaleństwa jest oglądanie telewizyjnej transmisji z noworocznego koncertu w domowym zaciszu – przynajmniej nie spuszcza się oka z dziecka, po północy można wygodnie ułożyć się we własnym, ciepłym łóżku, a rano jest się gotowym do działania.

Z kim zostawić dzieci?

Dylematem wielu posiadających dzieci par jest to, które z nich może w ten wieczór wyjść na przyjęcie. Bo przecież drugi z rodziców musi w tym czasie zostać w domu z dzieckiem. Jeśli wypadło na mamę, a ta nie godzi się na czuwanie przy malcu, podczas gdy partner bawi się w najlepsze, pozostaje jeszcze zatrudnienie opiekunki. Idealni będą dziadkowie, którzy mogą zabrać do siebie malucha choćby na kilka dni, podczas których rodzice będą mogli spokojnie przygotować się do przyjęcia, wybawić na nim do woli, a następnie odespać. Jeśli ta opcja odpada, pozostaje wynajęcie opiekunki z agencji. Koszt takiej usługi w sylwestra może wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu złotych za godzinę, a chętnych jest wielu, więc warto rozejrzeć się za odpowiednią nianią kilka tygodni wcześniej. W ostatniej chwili mogą być wolne tylko przypadkowe opiekunki z anonimowych ogłoszeń. Pozostawienie malca pod opieką takiej pani często skutkuje tym, że zestresowani rodzice wracają z imprezy po godzinie, bo zbyt martwią się o swojego szkraba.

sukienka na każdą okazję

W gronie rodziców

Kolejny wariant to impreza w gronie rodziców dzieci w podobnym wieku do naszej pociechy. Plusów jest dużo. O wiele taniej jest wynająć opiekunkę dla trójki (lub większej ilości) maluchów dzieląc koszty na trzy z pozostałymi rodzicami, niż wezwać profesjonalną nianię do jednego dziecka. Poza tym, jeśli jedna z par dysponuje sporym mieszkaniem lub domem, impreza może odbywać się pod jednym dachem z przygotowanym na ten wieczór „przedszkolem”. Mamy karmiące mogą być bardzo zadowolone z takiej alternatywy – mogą do woli raczyć się przygotowanymi z myślą o nich napojami i przekąskami, rozmawiając z przyjaciółkami o urokach macierzyństwa. Minusy? Przede wszystkim choroby, na jakie często zapadają maluchy w sezonie zimowym – po całym wieczorze spędzonym w swoim towarzystwie, dzieci mogą się od siebie zarazić, co na pewno nie będzie sprzyjało relaksowi rodziców w pierwszych tygodniach stycznia.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ