Top 10: Najszczęśliwsze momenty w życiu
Pin It

Różnimy się poglądami, wartościami, planami i marzeniami. Jest jednak coś, co nas łączy: momenty w życiu, które uznajemy za najszczęśliwsze. Ankieta przeprowadzona wśród osób powyżej 70. roku życia przez portal Beaglestreet.com ujawniła, co cieszy nas najbardziej. 

Dziesiąte miejsce przypadło pierwszemu pocałunkowi z ukochaną osobą. Moment ten za najszczęśliwszy uznało 4,4% ankietowanych, z kolei 4,5% stwierdziło, że tym momentem było spotkanie drugiej połówki. Dla 5,4% osób najbardziej wzruszające okazało się usłyszenie, jak ich dziecko wypowiada pierwsze słowa, a ujrzenie jego pierwszych kroków wskazało 5,5% respondentów. Na 6. miejscu znalazła się przeprowadzka do własnego mieszkania (6,7% ankietowanych), na 5. miejscu – przejście na emeryturę (7,4%). Czwartą pozycję w zestawieniu zajęło urodzenie kolejnego dziecka (8,5%).

A jak wygląda podium? Trzecie miejsce zajęło pojawienie się wnuków (10%), drugie – ślub (11,5%). Na szczycie listy najszczęśliwszych momentów w życiu znalazły się narodziny pierwszego dziecka (12,%).Agnieszka Maciąg Smak miłości

Ankieta ujawniła również, czego najbardziej w życiu… żałujemy. W zestawieniu znalazły się takie sytuacje jak: wybranie złej ścieżki kariery, przerwanie edukacji, zbyt rzadkie podróżowanie, rozwód i zbyt wczesne wzięcie ślubu.

Źródło: www.huffingtonpost.co.uk

 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ