Pin It

Czym rodzice się martwią? Pieniędzmi, wychowaniem dziecka, jego przyszłością, tym, że za mało czasu spędzają z maluchem, a przede wszystkim – jego zdrowiem. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Portland Hospital for Women and Children, to właśnie samopoczucie pociechy wzbudza największe obawy mamy i taty.

W badaniu uczestniczyło ponad 2300 rodziców. Aż 68 proc. spośród nich przyznaje, że to zdrowie dziecka jest dla nich głównym powodem do zmartwień. Dopiero na kolejnych, odległych miejscach znalazło się wychowanie, edukacja czy rozwój społeczny potomka.

49 proc. spośród rodziców dzieci, które musiały długo oczekiwać na diagnozę i leczenie, twierdzi, że sytuacja ta negatywnie wpłynęła na jakość ich życia. Szczególnie dokuczliwy był ciągły lęk i bezsenność. Wyniki te nie zaskakują pediatry, Ahmeda Massouda, który mówi: „To oczywiste, że choroba dziecka powoduje zmartwienie u rodziców, szczególnie gdy wiąże się ona z wielokrotnymi podróżami do lekarza czy do szpitala”.

[quote_box_center]Zadbaj o zdrowie swojego dziecka poprzez zdrową dietę. W tym miejscu znajdziesz ekologiczne produkty żywnościowe, takie jak oleje, kasze, czy bakalie. [/quote_box_center]

Naturalne i zdrowe produkty StraganuZdrowia

Choroba źle oddziałuje na kondycję psychiczną nie tylko rodziców, ale również samych dzieci. Dorośli uczestniczący w badaniu twierdzą, że w takiej sytuacji ich pociecha stawała się smutna. Ahmed Massouda potwierdza, że dzieci lubią, gdy otoczenie jest znajome i niezmienne, więc wszelkie zaburzenia tego stanu rzeczy powodują u nich dyskomfort. Na szczęście, jak mówi specjalista, dzieci są dość elastyczne i generalnie szybko dochodzą do siebie po tym, jak wszystko wraca do normy.

Źródło: www.askamum.co.uk

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ